Служба за дечију ортопедију и трауматологију

Главна сестра:

• ВМС Тања Перић

Активности Службе:

Служба за дечију ортопедију и трауматологију је специјализована за дијагностику, лечење и рану постоперативну рехабилитацију деце са конгениталним малформацијама и развојним деформитетима горњих и доњих екстремитета, као што су развојни поремећаји кука, аномалије зглоба колена, као и конгениталне аномалије стопала, као и скелетне дисплазије. На Одељењу се спроводи лечење последица неуромишићних обољења, јувенилне остеохондрозе кука, те акутне и хроничне епифизиолизе главе бутне кости. Такође се на Одељењу спроводи лечење акутних и хроничних повреда костију и зглобова, укључујући и артроскопску хирургију и тумора коштано-зглобног и мишићног система. Оперише се и велики број пацијената из земаља региона са повредама и обољењима коштано-мишићног система. Захваљујући дугогодишњој сарадњи са предшколском установом “Чика Јова Змај” и основном школом “Др Драган Херцог” из Београда, предшколска деца су укључена у целодневни рад са васпитачима, а деца школског узраста имају организовану наставу на Одељењу.

ОДЕЉЕЊЕ ЗА НЕУРО-ОРТОПЕДИЈУ

У припреми.