Одржана свечана академија поводом 55. година рада Института - 01.12.2016.

Институт за ортопедију Бањица 25.11.2016. године је прославио велики јубилеј – 55 година рада.

Свечану академију одржану овим поводом у Аеро клубу, отворио је државни секретар у Министарству здравља др сц. мед. Мехо Махмутовић. Скупу су се обратили и директор Института професор др Зоран Башчаревић, академик професор др Милорад Митковић, а у име Управног одбора Института професор др Милан Недељковић. О значају „Бањице“ за регион говорио је доц. др Славко Манојловић. Бањичку школу ортопедије и трауматологије представио је професор Медицинског факултета Универзитета у Београду др Славко Томић. На то каква је Бањица била у протеклом времену подсетио је др Иван Ђорић ортопедски хирург са Бањице у пензији. На крају свечане академије је директор Института професор Медицинског факултета Универзитета у Београду др Зоран Башчаревић представио данашњу „Бањицу“ и открио перспективе њеног даљег развоја.

{gallery}55/55{/gallery}