Служба физикалне медицине и рехабилитације

• Prim. dr Сандра Вулевић Фармер

Главни физиотерапеут:

• Љиљана Илић

Активности Службе физикалне медицине и рехабилитације

Служба за физикалну медицину и рехабилитацију припада сектору заједничких медицинских делатности.

Рад је заснован на лечењу хоспитализованих пацијената на одељењима, лечењу пацијената у оквиру Дневне болнице и раду у ЕМГ кабинету. Рад на одељењу представља заједнички рад лекара – специјалисте физикалне медицине и рехабилитације са физиотерапеутским тимом на припреми пацијената за операцију, спровођењу ране постоперативне терапије, посттрауматске физикалне терапије и рехабилитације, и превенција компликација дугог лежања.

У оквиру Дневне болнице се спроводи наставак започете физикалне терапије и рехабилитације код пацијената лечених хоспитално, евалуација и лечење екстерних пацијената.

Терапијске методе: Кинезитерапија, термотерапија, механотерапија, електротерапија, ласер и магнетотерапија и специјални програми физикалне терапије за децу са деформитетима кичменог стуба.

Чланство у удружењима:

• Лекарска комора
  • Српско лекарско друштво
  • Секција физикалне и рехабилитационе медицине
  • Удружење физио и радних терапеута
  • Комора медицинских сестара и техничара

Рад у амбулантама: Сваки радни дан 8 - 14.00 ч.

Поред наведених активности специјалисти физикалне медицине и рехабилитације Института су обавезни чланови Интерног болничког конзилијума за остеопорозу и остале метаболичке болести костију и Конзилијума за превенцију и лечење дечије остеопорозе и метаболичких болести скелета.

Кабинет за електромиографију

Лекари:

• Prim. dr Сандра Вулевић Фармер
  • Dr Радојица Ђокић

Неурофизиолошки асистент:

• Татјана Тишма

Контакт телефони: 011/6660-466 локал 151

Активности Кабинета

Електромионеурографија је савремена дијагностичка метода којом се врши функционално испитивање периферног моторног неурона и мишића. Испитивање се обавља код пацијената код којих се након клиничког прегледа и других дијагностичких метода региструје оштећење неуро-мишићног система.

Кабинет за електромиографију у нашем Институту је основан 2000. године и од тада се годишње прегледа 300-800 пацијената.

У зависности од врсте болести испитујемо:

• Моторну проводљивост нерава - анализа М одговора
  • Сензитивну проводљивост нерава - анализа неурограма
  • F одговор
  • X рефлекс
  • SSR
  • Електричну активност мишића у миру, при умереној и максималној контракцији и анализирамо добијене акционе мишићне потенцијале.

Рад у Кабинету: Сваки радни дан 8.00 - 13.00ч за екстерне пацијенте у заказаним терминима