Утврђивање начина тестирања пацијената на присуство корона вируса пре пријема у болницу

Особе чије здравствено стање захтева хоспитализацију тестирају се брзим антигенским тестом на присуство вируса ЦОВИД-19 у назофарингеалном брису. На тај начин биће тестирани сви пацијенти који буду хоспитализовани на Институту након пријема кроз хитну службу.

Заказани пацијенти који долазе на елективне операције доносе резултат брзог антигенског теста, који мора бити негативан и не старији од 24 часа. Уколико немају тест или је он старији од 24 ч, биће тестирани на Институту пре хоспитализације.

Антигенским и евентуално ПЦР тестом, биће тестирани и пацијенти који током хоспитализације развију симптоме ковид инфекције, док ће пацијенти без симптома поново бити тестирани брзим антигенским тестом уколико дуже леже у болници (тестираће се једном недељно).

Комисија за болничке инфекције ИОБ Бањица