О наставној бази

Институт за ортопедско-хируршке болести „Бањица“ је наставна база Медицинског факултета у Београду. Наставни кадар чине три професора, два доцента, и пет клиничких асистената који учествују у свим видовима наставе. Осим наставе из Хирургије, у оквиру Института одвија се настава из предмета: Основи клиничке праксе I и II, Прва помоћ, Изборна настава – Инегалитет екстремитета, и Настава на енглеском језику. Болница је и стална база за последипломску наставу, и у њој се изводи настава из Специјалистичких академских студија и Двосеместралне наставе – Здравствена специјализација из Ортопедије са трауматологијом. Поред теоретских часова, у болници се одвијају свакодневно и практичне вежбе.

Посебан вид наставне активности представља перманентно усавршавање лекара из целе земље, који долазе у болницу да би обавили специјалистички стаж, или допунили своје знање из појединих поглавља ортопедске хирургије. У оквиру континуиране медицинске едукације, повремено се организују симпозијуми и стручни састанци из разних области и питања, која имају актуелни карактер, те на њима учествују лекари и изван установе. У болници се одржавају бројни састанци Секције за ортопедску хирургију и труматологију Српског лекарског друштва, те бројни контакти и инструкциона предавања са представницима фармацеутске индустрије, а посебно са представницима ортопедске и хируршке опреме, инструментаријума, и уређаја.

Осим тога, на „Бањици“ се спроводи и практична настава за ученике Медицинских школа: “Свети Сава“, „Београд“,“Надежда Петровић“, Високе здравствене школе струковних студија у Београду, Високе здравствено-санитарне школе струковних студија „Висан“, Високе школе академских студија „Доситеј“, Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију, Фармацеутског факултета, Универзитета у Београду.

Састав Наставне базе чине следећи наставници и сарадници:

• Prof. dr Зоран Благојевић - Руководилац Наставне базе
  • Prof. dr Славко Томић